Будуйте храм своєї Душі!

2015-11-13

І дитина робить добру справу,

Як не кине друга на поталу.

Як людей полюбиш, пошануєш,

Силу для Добра в душі відчуєш.

І закрутиться земля скоріше,

Якщо разом станемо добріші.

Доброта з роками не старіє,

Доброта від холоду зігріє.

І якщо вона як сонце світить,

То радіють і дорослі, й діти.

Такими проникливими поетичними рядками розпочала виховний захід під назвою «Доброта і милосердя у твоєму житті» вчитель української мови та літератури Ганага Н.М. Своє спілкування з учнями ведуча побудувала у вигляді відвертої та жвавої бесіди, метою якої було не просто виявити знання та вміння школярів з питань моралі і поведінки у різноманітних життєвих ситуаціях, а й розчулити серця та ненав’язливо зазирнути у саму душу кожної дитини.

Діти весь час говорили про доброту та милосердя як найбільш вагомі риси, притаманні людині. Наталія Миколаївна на цікавих та виразних прикладах з життя і художніх творів розповіла про щире та сердечне ставлення не тільки до своїх рідних – мами, тата, бабусі, молодшої сестрички, а і до незнайомих людей, що потрапили у біду, до тварин і рослин, що потребують нашого захисту та любові. Отже, всі живі істоти – це діти однієї величної матері – Природи.

Учні, тримаючи в рученятах велику уквітчану кулю, продовжили речення «Я відповідаю за …». Варіантів було дуже багато, але частіше лунало: «Я відповідаю за навчання, за родину, за школу, за своє село, за природу, за здоров’я, за всю країну».

Багато добрих слів було сказано на адресу найдорожчої людини для кожного – матері. Учениця 9 класу Анастасія Чапалюк розповіла вірш «Кинута мати», що засуджує тих жорстоких і невдячних дітей, які, ставши дорослими, забули про стареньку маму, що віддала їм найкращі роки свого життя, а сама доживає свій вік у притулку. Учні 5-9 класів продекламували вірші про любов, добро, милосердя, взаєморозуміння, працелюбність, щирість як найвищі та найцінніші риси людського характеру.

Ведуча нагадала присутнім дітям та вчителям крилаті вислови з Євангелія, що навчають людей правильно жити і вчиняти мудро, а потім разом із учнями склала та написала на дошці золоті правила доброго й милосердного життя, які всі в один голос повторили.

На завершення виховного заходу Наталія Миколаївна побажала дітям успіхів у будівництві «храму власної Душі» і зачитала проникливий вірш про доброту.

Ти добро лиш твори повсюди,

Хай тепло тобі повнить груди.

Ти посій і доглянь пшеницю,

Ти вкопай і почисти криницю,

Волю дай, нагодуй пташину,

Народи і зрости дитину!

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити.

Творімо добро – поборемо зло!

Міщенко Т.В.

Кiлькiсть переглядiв: 32