ТРУДОВИЙ ДЕСАНТ УЧНІВ 4 КЛАСУ

2015-11-09

Ось і наступила справжня осінь… А із її приходом шкільне подвір'я вкрилося опалим листям...Учні 4 класу разом з класним керівником провели прибирання шкільного подвір'я. Нас об’єднало всіх навколо однієї мети – піклування про довкілля та підтримання навколишнього середовища у належному стані.

Роблячи з дітьми спільну справу в ігровій формі, ми створюємо підґрунтя для розвитку громадянського суспільства в цілому. Спочатку ми розтлумачуємо його основи, пояснюємо, що всі ми залежимо однин від одного, розповідаємо про толерантне ставлення до інших людей. Кожен має зробити свій внесок в розвиток суспільства. Отже, діти починають вигадувати проекти, якими вони можуть допомогти своїй школі, а одним з них і є прибирання. Далі в ігровій формі за участі вчителя діти об’єднуються в команду, яка має ціль прибрати певну територію. Досягнення кінцевого результату виховує у дітей розуміння шляху "мрія - результат" і цілеспрямованість. Такий підхід викликає бажання у наших учнів самостійно пропонувати все нові і нові проекти, які потім ми допомагатимемо їм втілити.

Як говорив відомий український громадський діяч і політик В’ячеслав Чорновіл, «Україна починається з тебе». Тож виховання цілеспрямованої особистості і є запорукою успіху нашої країни в майбутньому. « Присвятити годинку свого особистого часу на приведення території школи до ладу зовсім не важко, - говорять учні, - тим паче, коли до роботи підходити гуртом».

«У нас на пришкільному подвір’ї завжди чисто – смітять тільки дерева восени, коли листя опадає» – жартує четвертокласник Волков Іван.

Після прибирання, переконані учні, територія навчального закладу виблискуватиме чистотою. І в силах кожного учня, щоб вона залишалася такою і надалі. Завершилося прибирання чаюванням.

Віннік Є. Р., вчитель початкових класів

Кiлькiсть переглядiв: 44