День захисника України

2015-10-16

/Files/images/захисник 1.JPG

Традиції в житті суспільства і окремої людини відіграють важливу роль. На їх основі створюються моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають стосунки між людьми та ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу ставлення людини до країни уособлюється у таких поняттях, як "Вітчизна”, "Батьківщина”, а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючого покоління у Вільшанській ЗШ І-ІІ ступенів пройшов захід під назвою «Цвітеш ти пишно, земле моя мила, ти - не окраїна, ти - Україна!», на якому були присутні батьки, громада села та з ініціативи начальника відділу освіти Білокінь Ю.М. запрошені учасники бойових дій в зоні АТО, які зараз знаходяться в Переяслав – Слобідському тренувальному центрі батальйону ОУН.

Учні разом з учителями Котюх В.В., Ганагою Н.М., Віннік Є.Р. підготували святковий концерт, який змусив присутніх і посміхатися, і замислитися, і навіть були моменти смутку й жалю, коли виконувалися вірші про сучасну війну «Як я ненавиджу війну», «Молитва за Україну», пісня у виконанні Костюка Ростислава, учня 6 класу «Я не хочу грати у війну» та інші виступи.

Гості, які були присутні на заході, - це бійці батальйону ОУН Денис Георгійович Каратаєв (позивний Гюрза), Євген Костюк (позивний Шльоцик), Автоном Бунтар (позивний Юзоф) – сучасні захисники територіальної цілісності та незалежності України, які зберігають і примножують таку святу військову традицію, як традиція військового товариства.

Військове братство – морально-правова норма взаємовідносин між військовослужбовцями у військових колективах, яка суттєво впливає на їх згуртованість і боєздатність. Формами прояву військового товариства є взаємовиручка в бою, взаємодопомога в навчанні та службі, вшанування пам'яті загиблих товаришів тощо. Бойові традиції, що народилися у давні часи, протягом усієї історії України постійно розвивалися та наповнювалися більш глибоким змістом новими поколіннями захисників Батьківщини. Усім цим ділилися хлопці, охоче відповідаючи на запитання дітей та дорослих.

Звернулася до присутніх і Юлія Михайлівна Білокінь. В своєму виступі вона наголосила на тому, що, з огляду на гібридний характер війни на сході нашої держави, ми відзначаємо День захисника України у широкому розумінні. Привітала присутніх воїнів та подякувала їм за героїчний захист країни й високий патріотичний дух, який допомагає у боротьбі з ворогом. Потім всі присутні вшанували пам′ять загиблих хвилиною мовчання.

Маємо сьогодні говорити про те, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави. Активного розвитку набув волонтерський рух, до якого залучилися чимало українців як у межах нашої країни, так і за кордоном. Нерідко ціною власного життя вони допомагають українській армії, доставляючи до місця призначення технічне оснащення, харчі, теплі речі, амуніцію, ліки. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.

Директор школи Сердюк Світлана Олексіївна повідомила, що долучилися до цього руху і наші учні та їх батьки. Одразу після оголошення акції «Печиво для солдатів» діти та дорослі зібрали велику посилку з випічками. Учні виготовляли власними руками обереги воїнам, писали листи, створювали малюнки і все це вручили присутнім воїнам, які скоро знову повернуться у зону бойових дій та передадуть цю посилку своїм побратимам.

Після свята відбулися спортивні змагання між батьками та учителями школи, на яких суддями були діти, за що і отримали солодкі сюрпризи.

Завершилося дійство патріотичним флешмобом «Героям слава!».

Сердюк С.О., директор Вільшанської ЗШ І-ІІ ст.

Кiлькiсть переглядiв: 26