Історія закладу освіти

Дореволюційний період

Перша Вільшанська початкова школа знаходилась в хаті сільського дяка Піючевського Івана Олександровича. Школа утримувалась на громадські кошти селян села Вільшанка.

До 1910 року школа була двохкласна. Учителем був сам же дяк, Піючевський Іван Олександрович. В кожному класі приблизно було до 20 учнів, з яких переважна більшість були хлопчики. В цій школі навчались діти села Вільшанки.

З 1910 року громада села Вільшанки найняла хату у селянина Лаврика Івана, яку відремонтували для школи. Учителем був дяк Пащенко Іван. На цей час в школі було вже три класи.

Після цього заможній селянин, Степан Петрович Левченко, віддав частину свого ґрунту, де було збудовано земством школу в 1912 році, яка й називалась земською. В даному приміщенні знаходиться й тепер Вільшанська загальноосвітня школа. Учителем на той час був дяк Шолудько Василь Ілліч. Класів було чотири, два комплекти. Навчались переважно хлопчики.

У 1915 році сільський піп Клипачевський Іван збудував собі житловий будинок, в якому виділив дві кімнати для школи. Тут навчались учні першого і другого класів. Учителем була попова дочка Надія Клипачевська. Ця школа називалась церковною. Тепер у цьому приміщенні знаходиться дитячий садочок.

Післяжовтневий період

Після 1917 року Вільшанська школа знаходилась в одному приміщенні. Заняття проводились в одну зміну, класів було чотири, два комплекти.

Починаючи з 1918 року в школі навчалось приблизно 70-80 дітей у чотирьох класах.

З 1918 і по 1924-й рік працювали дві вчительки – Ольга Павлівна Єгорська і Євгенія Миколаївна Хвостова.

1930-ті роки

Із 1932 по 1937 рік включно завідуючим школою працював Пожар Олексій Мефодійович.

В 1935 році був організований п’ятий клас. Працювали вчителі – Павленко Марія Василівна, Корнієнко Валентина і Шевченко Олексій Пантелеймонович.

Для боротьби за ліквідацію неписьменності були організовані вечірні класи.

1937-1947 роки

В 1937-1938 н. р. школа мала учнівський контингент – 143 учні, у ній було по одному комплекту 1 - 4-го класів та 5 - 7 класів. Учителів працювало у школі одинадцятеро.

Директором школи з 1937 по 1960 рік працює Фойко Андрій Карпович.

З 1938 по 1941 рік кількість учнів школи зросла з 143 до 285 осіб. Навчалися у закладі діти з двох сіл – Мгарта Вільшанка. Учителів працювало 19 осіб.

Період Великої Вітчизняної війни

Раптове вторгнення гітлерівських окупантів на Лубенщину припинило роботу школи. Все шкільне майно, а також навчальне приладдя було залишене у школі, а потім майже повністю знищено.

Будівля школи та шкільне подвір’я були перетворені на табір військовополонених.

1940-1950-і роки

Після вигнання Радянською Армією німецьких окупантів в 1943 році громада села власними силами розпочала відновлення шкільних приміщень.

Вже у1943 році було проведено організацію залучення дітей шкільного віку до навчального процесу.

До 1947 року кількість учнів зросла до 187 осіб.

У 1948 році школа була повністю забезпечена партами, столами, класними дошками, шафами та іншим устаткуванням та приладдям.

Період із 1949 по 1957 рр.

Класів було 8. З них два 5-х класи. Учнів нараховувалося 257. Учителів – 12 осіб. Випускників – 18 учнів. В 1956 – 1957 н. році класів - 7, учнів – 131 , учителів – 11, випускників – 18.

Багато хто з випускників продовжив навчання у середній школі, а пізніше – у таких навчальних закладах, як Полтавський педінститут, Чернігівський медінститут, Лубенський лісний та бухгалтерський технікуми.

1957-1973 роки

1960 – 1961 н. р. – стала Вільшанська восьмирічна школа. Директор – Бондаренко Віра Степанівна. Учнів – 142, учителів – 11. З цього року при школі стала діяти заочна вечірня школа сільської молоді.

У 1970 – 1973 рр. працювало 12 учителів, кількість учнів - 120. Директором був Олійник Станіслав Іванович.

1980 – 1990-і роки

Побудоване нове приміщення майстерні, добудована й обладнана належними приладами та меблями шкільна їдальня, закладено новий пришкільний сад.

З 1986 року приміщення школи були переведені з пічного на водяне опалення.З 1995 року у приміщенні школи № 1 запроваджене газове опалення.

Директорами у цей період працювали: Коршак Яків Микитович, Мисник Сергій Іванович, Шевченко Олексій Михайлович та Михайленко Валерій Миколайович.

2000-і роки

14 грудня 2005 року відзначили 90-річчя шкільного приміщення №2. У цьому навчальному році у школі нараховувалося 58 учнів.

2007 – 2008 н. р. Учнів – 43, учителів – 13.

2010 – 2011 н. р. Учнів – 27, учителів – 12.

Директори у цей період: Шевченко Людмила Петрівна, Сивобородько Людмила Михайлівна та Солдатенко Юрій Павлович.

2011 – 2012 н. р. У приміщенні № 2 відкрито дитячий садок. Всі учні школи навчатимуться в приміщенні №1. Учнів – 30, учителів – 12.

Сьогодення

Зараз у школі навчається 39 учнів.

Педагогічний колектив складається з 14 вчителів, серед яких 2 мають вищу категорію, 7 – першу категорію, 2 - другу категорію, 3 – мають категорію «Спеціаліст». Одній особі присвоєно звання «Старший вчитель». Один педагог має звання "Вчитель-методист".

Кiлькiсть переглядiв: 19